poczta kurier

Poczta kurier Żmigród zamów online

Dolnośląskie

Z powodu wzrastającego tempa życia i większej popularności transakcji internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm kurierskich. Obecne na rynku usługi zachęcają nas małymi cenami i błyskawicznymi terminami dostarczenia. Wysyłanie paczek z Poczta kurier Wleń może być dziecinnie proste i naprawdę może uprościć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu paczek kurierem? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie pomyłki zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Wleń

Małogabarytowe paczki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane paczki, to te o niewielkich wymiarach. Chociaż dostarczenie ich własnoręcznie na pocztę być może nie było by, aż takie skomplikowane, jednak możliwość odebrania ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas a także nasze nerwy, ponieważ stanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Wysłanie niewielkiej paczki to tylko kilka kroków, po pierwsze trzeba zrobić zamówienie na kuriera, zabezpieczyć paczkę zgodnie z wymaganiami i poczekać aż Poczta kurier Wleń pojawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas paczkę już w tym samym dniu, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia następnego. Będzie mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na przekazaniu paczki gdzieś na czas. Najczęściej czas dowiezienia paczki wynosi 24 godziny w następnym dniu roboczym.

Wysyłka w dużych ilościach

Kiedy jesteśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy wiele paczek miesięcznie możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to zmniejszyć formalności. Dodatkowo mamy wtedy opcję dostania faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy nadawaniu tylu paczek z pewnością zauważymy też plusy z odbierania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego miejsca zamieszkania. Dostarczenie ich za każdym razem na pocztę zajęło by mnóstwo czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie kiedypaczki dużo ważą. Ponadto cena paczek hurtowych jest korzystniejsza niż płatność za każdą z nich oddzielnie. Jeśli więc potrzebujemy przesyłać większe ilości paczek dobrze jest skorzystać z możliwości paczek hurtowych.

Wysyłka palet

A co w sytuacji, kiedy produkt który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo miejsca i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być przetransportowanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz towaru do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się właściwie od wysłania zwykłej paczki. Tak samo musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek a, także ułatwić kurierowi odebranie. Ze względu na wymiary przesyłki powinniśmy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do spotu przechowywania pakunku.

Należy pamiętać, że wyliczając wymiary pakunku i wagę powinniśmy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i ma w przybliżeniu 15 cm wysokości. Ponadto zrobione z drewna palety mogą zmienić swoją wagę pod działaniem wody, w związku z tym najlepiej nie przybliżać się do maksymalnej wagi przesyłki. Wybierając paletę na której nadamy produkty, dowiedzmy się czy jest ona w dobrym stanie. Nadgniła paleta nie będzie stanowić wystarczającego zabezpieczenia i przedmioty na niej mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania przesyłki, możemy mieć problem z uzyskaniem zwrotu za zniszczenia.

Najczęstsze zasady przygotowywania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, zabezpieczenia paczek i kontaktu z kurierem. W związku z tym warto poznać je przed dokonaniem zamówienia. Kluczową rzeczą przy przygotowywaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet zazwyczaj wystarczy okręcenie jej stretchem lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Niewielkie paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie amortyzowało ewentualne drgania. Oczywiście Poczta kurier Wleń dba żeby wszystkie paczki były przenoszone z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przechylać albo zostać przyciśnięta przez pozostałe paczki.

Inną rzeczą o której wiele klientów zapomina jest posiadanie listu przewozowego. Poczta kurier Wleń odbierając paczkę potrzebuje też ten list przewozowy dostać ,więc jeśli nie wydrukowaliśmy go z wyprzedzeniem, będziemy musieli to zrobić gdy kurier już czeka. Tym samym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś przybyć. W związku z tym należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o innych chcących skorzystać z oferty Poczta kurier Wleń .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę